top of page

Oro drėkinimas

Daugelyje pramonės šakų reikalaujama palaikyti santykinę oro drėgmę (RH) ribose nuo 40% iki 60 %. Tokioje aplinkoje žmogus jaučiasi konfortabiliai, ore yra mažiau kietųjų dalelių, dulkių, sumažėja statinis krūvis. Tokios sąlygos pagerina gaminamų produktų kokybę spausdinime, tekstilės pramonėje, medienos pramonėje ir t.t. Sudrėkitnas oras sumažina sandėliuojamų daržovių vandens praradimą, padidina kiaušinių kiekį paukštininkystėje, pagerina sąlygas serverių patalpose ir t.t. Beje pagerinus darbo sąlygas gaunamas didesnis našumas, sumažėja sergančių darbuotojų.

Sudrėkinto oro nauda

Ekonominiai skaičiavimai

Dirbtinio rūko sistemose naudojamas veikimo principas leidžia greitai padidinti ir išlaikyti reikiamą oro drėgmės lygį bet kokiose patalpose. Rūko sistema sudrėkina orą su labai mažomis energijos sąnaudomis. Palyginimui 1 kg vandens išgarinimui prireikia iki 100 kartų mažiau emergijos lyginant su elektriniais garintuvis, iki 10 kartų mažiau energijos lyginant su ultragarsiniais garintuvais ir iki 7 kartų lyginant su vakuuminiais purkštukais. Aukšto dirbtinio rūko spaudimo purkštukai  yra pigesni nei vakuuminiai injektoriai, beje, kuris pačioje montavimo pabaigoje vis tiek yra sujungiamas ir su vandens tiekimo linija. Susumavus visas išlaidas dirbtinio rūko sistema yra 1,5 - 2 kartus pigesnė ir sunaudoja 8-10 kartų mažiau energijos lyginant su vakuumine sistema. O VAR serijos vandens kompresoriai (siurbliai) prisitaiko pagal vandens poreikius sunaudodamas dar mažiau energijos.

Techniniai parametrai

Vienas purkštukas gali išpurkšti nuo 2,76 iki 12,12 litrų vandens per valandą, kurį sudaro milijonai mažų vandens lašiukų. Lašiukai greitai išgaruoja ir virsta garais. Standartinėje drėkinimo sistemoje purkštukai tolygiai paskirsto drėgmę po kambarį ar patalpą. Sistemą galim lengvai skaidyti į kelias zonas naudojant valdiklį su drėgmės jutikliais. Patariama naudoti filtravimo sistemas prieš vandeniui patenkant į aukšto spaudimo liniją. Taip bus prailginamas purkštukų veikimas. 

Medienos pramonė
Medienos ir baldų pramonei

Mediena yra higroskopinė medžiaga, kuri sugeria ir atiduoda vandenį priklausomai nuo ją supančios aplinkos oro drėgmės. Vykstant tokiems procesams mediena keičia savo matmenis, deformuojasi, skyla, atsiranda įtrūkimų. Todėl yra būtina palaikyti tinkamas medienos ar paruoštos produkcijos laikymo sąlygos, kad neatsirastų minėtų problemų.

Oro drėkinimo sistema palaiko tinkamą medienos drėgnumo lygį. Optimali oro drėgmė yra 50% - 55%.
 
 • Nekinta medienos išmatavimai, nesideformuoja.
 • Padidėja gamybos proceso efektyvumas.
 • Pagreitėja gamyba.
 • Prailgėja įrenginių veikimas.
 • Sutrumpėja gamybos sustabdymo laikas.
 
Gaunamas aukštesnės kokybės produktas su didesne pelno marža.
Gamybos proceso metu atsirandančios medienos dulkės, dėl kurių
gali kilti greitai plintantis gaisras, gali būti sumažintos iki
70% arba visiškai panaikintos. Be to, yra pagerinamos darbo sąlygos padidinant oro drėgnumą ir sumažinus temperatūrą.
 
Rūko sistema kontroliuos drėgmę ir kuri užkirs kelią šioms problemoms:
 • Išdžiuvimui
 • Įtrūkimams medienoje
 • Netolygiam lakavimui
 • Statinio krūvio
 • Dulkių

Oro drėkinimas su dirbtinio rūko sistema yra pritaikoma bet kokiems poreikiams atviroje aplinoje, uždarose patalpose, taip pat ten, kur reikia nuslopinti kietąsias daleles. Dėl sistemos lansktumo galima naudoti bet kokiose padėtyse su žymiai mažesnėmis investicijomis palyginus su kitomis oro drėkinimo technologijomis.

Lankstus pritaikymas
Didelė siurblių įvairovė
Lokalios erdvės drėkinimas
Mažos energijos sąnaudos

Oro drėkinimas su dirbtiniu rūku

Pritaikymas oro drėkinimui

Pritaikymas

Kontaktai

Apie mus

Kokybiškai altiekami darbai nuo projektavimo iki sistemos diegimo plečia patenkintų patenkintų klientų ratą. ​Siūlome vienos iš pirmaujančių pasaulyje oro drėknimo įrangos gamintojų Tecnocooling įrangą, kuri pasižymi aukšta kokybe, našumu ir patikimu veikimu. Esame įgyvendinę nemažai projektų, įgavome neįkainojamos patirties, kurią galime perteikti projektuojant naujas sistemas.

KATALOGAI

Kataloguose rasite: pritaikymo galimybės; įrangos aprašymas; paveikslėliai; principinės schemos

PASIŪLYMAS

Paruošime pasiūlymą atsižvelgę į visus faktorius, kurie įtakoja drėkinimo procesą ir atitinakantš jūsų poreikius

1. Lentelė. Medienos drėgnumo priklausomybė nuo aplinkos santykinės drėgmės.

Paiskeitus oro sąlygoms (temperatūrai, santykinei drėgmei) per tam tikrą laiką medienos drėgnumas pasiekia toms oro sąygoms būdingą drėgnumą.  Šaltuoju metų laiku, kai naudojamos šildymo sistemos patalpos išsausėja ir dažnai pasiekia mažesnį nei 25% santykinę drėgmę. Medienoje vyksta desorbciniai procesai, dėl to atsiranda anskčiau minėtos problemos.

Popieriaus pramonė
Popieraus pramonei, spaustuvėms

Visi popieriaus gaminiai greitai sudrėksta, bet ir tuo pačiu gali greitai ir perdžiūti. Dėl šios priežasties būtina palaikyti optimalias sąlygas, norint gauti kokybišką produktą. 

Tinkama santykinė drėgmę labai svarbi spausdinimo procese. Tiek popieriui, tiek kartonui ir kitiems panašiems gaminiams optimali aplinkos temperatūra turi būti 20-21°C, o oro drėgmė 50%-55%.

Žiemos sezono metu šildymas ir mašinų skleidžiama šiluma sausina patalpos orą ir gali sukelti rimtų komplikacijų ir problemų gamybos procese, netgi pilnai jį sustabdyti.

 

Nauda

 • Pagreitėja gamybos procesas.

 • Panaikinamas statinis elektrinis krūvis.

 • Sunaudojama mažiau dažų.

 • Sumažėja dulkių.

 • Pagerėja darbo sąlygos.

 • Iki minimumo sumažinamas brokuotos produkcijos kiekis.

 • Sumažinamas popieriaus raitymasis ir deformacija.

 • Pasiekiamas geras lankstumas ir matmenų stabilumas.

Elektronikos pramonei
Elektronikos pramonei
Daugumoje elektronikos industrijų drėgmė atlieka svarbų vaidmenį vien tam, jog sumažintų statinės elektros iškrovas. Litavimo procesai ir kitos gamyboje naudojamos mašinos skleidžia šilumą taip didindamos temperatūrą ir džiovindamos orą. Santykinė patalpos oro drėgmė itin sumažėja, tokioje aplinkoje itin neigiamą poveikį daro statinis elektrinis krūvis, kurį galėtų panaikinti tik drėgmė, kurią galime prisotinti orą rūko sistema.

 

Nauda

 • Pagreitėja gamyba.

 • Žymiai pagerinamas klijavimo procesas.

 • Panaikinamas statinis elektrinis krūvis.

 • Sumažinamas kenksmingų dulkių kiekis.

 • Pagerinamos darbo sąlygos.

Plastiko pramonei
Plastiko pramonei

Gamyboje veikiančios mašinos, plastiko lydymo aparatūra ir įpurškimo staklės dirba optimaliai kartu, kai aplinkos santykinė oro drėgmė yra 50%-55%. „Vandens lašai“ drėkinimo sistemos užtikrina tinkamas oro sąlygas ištisus metus:

 
Nauda
 • Išvengiami produktų matmenų pokyčiai.
 • Panaikinamas statinis elektrinis krūvis.

 • Išvengiami dažnai pasitaikantys užstrigimai.
 • Gaunama stabilesnė ir tolygi produkcija.
 • Mažiau prastovų.
 • Geras darbo klimatas.
Tekstilės pramonei
Kaip ir dauguma kitų pramonės šakų, taip ir tekstilės apdirbimo pramonėje, taikant oro drėgmės palaikymo kontrolę gaunama reikšminga nauda.
 
Siūlai, kurie paverčiami į tolygų audinį turi išlaikyti savitą drėgmės lygį, kuris labai priklauso nuo aplinkos oro drėgmės. Oro drėgmės trūkumas iš karto pastebimas. Gamyklose, kuriose nėra vėdinimo sistemos ar naudojamos kito tipo drėkinimo sistemos, patiriama nemalonių problemų susiuvimo, audimo, verpimo procesuose dėl tekstilės įtrūkimų bei aukšto statinio elektros krūvio lygio.
Amerikos tekstilės technologijos institutas (AITT) išsiaiškino, kad oro drėgmei sandėliavimo metu esant nuo 60% iki 70%, vilna pasidaro 15% elastingesnė, taip žymiai sumažinamos problemos tekstilės apdirbimo procese. Reguliuojant patalpos drėgmės lygį su dirbtinio rūko sistema iš karto stiprinamas natūralaus audinio siūlas, pašalinamas nereikalingas statinis krūvis, o tuo pačiu pagerinamas medžiagų apdirbimo procesas ir darbo sąlygos.
 
ORO DRĖGMĖS IR AUDINIO SAVYBĖS
Vanduo yra reikšminga sudedamoji audinių dalis. Apie 7% sausos medvilnės sudaro vanduo, sausame sintetiniame audinyje tokiame kaip nailonas - apie 2 - 3%. Apdirbtoje vilnoje vanduo sudaro iki 18% bendros masės.
 
STATINIS ELEKTROS KRŪVIS
Santykinė oro drėgmė kaip ir vandens kiekis audinio pluošte yra labai svarbūs faktoriai mažinant elektros statinį krūvį. Sausas audinio pluoštas pasižymi didele elektros varža. Taciau padidėjus santykinei oro drėgmei pluoštas sugeria drėgme ir jo elektrinë varža mažėja, todėl sumažėja elektrostatinio krūvio susidarymo galimybė
Tekstilės pramonei

Optimalus drėgmės lygis yra tarp 55% ir 70%. Tokiomis sąlygomis gaunamas aukštesnės kokybės produktas minimaliais gamybos trikdžiais ir žaliavos atliekomis.

Vaisiai daržovės
Vaisiai, daržovės, mėsa, žuvis, sūris

​Oro vėsinimas dirbtinio rūko sistema mažina dehidratacijos procesus, atstato optimalų drėgmės lygį ir leidžia visiems produktams išlikti šviežiems ilgesnį laikotarpį.

 
Didžiąją dalį vaisių ir daržovių sudaro vanduo. Šviežumas dingsta vien dėl to, jog vyksta greita dehidratacija (vandens išgaravimas iš produktų). Garavimas vyksta dėl temperatūrų skirtumo tarp aplinkos ir produktų. Oro drėkinimo sistemos pagalba yra palaikoma tinkama drėgmė, sumažinanti dehidratacijos procesus. Tuo pačiu dirbtinis rūkas dėl adiabatinių procesų mažina aplinkos temperaturą ir vėsina produkciją.
 
Žuvies produktai dėl dehidratacijos procesų praranda šviežumą, kadangi juose yra daugiau nei 70% vandens. Taip pat naudojant dirbtinio rūko sistemą galima sumažinti nemalonių kvapų sklidimą aplinkoje.
 
Kaip žuvis ar daržovės ir vaisiai, mėsa taip pat gali netekti šviežumo dėl dehidratacijos. Įrengus dirbtinio rūko sistemą įmanoma lengvai atkurti tinkamą mikroklimatą. Rūko sistemos gali būti lengvai instaliuojamos į refrižeratorius, tuo pačiu palaikydamos ir oro drėgmę.
 
Nauda:
 • Stabdomas dehidratacijos procesas.
 • Sumažėja produktų netenkamas svoris.
 • Produktai išlieka švieži ilgesnį laikotarpį.
 • Temperatūra ima kristi natūraliai.
 • Kai kuriems produktams paspartinama branda.
 • Kvapų kontrolė, sumažinamas blogų kvapų sklidimas.
Serverių patalpos
Serverių patalpos
Duomenų saugyklos (serveriai) susiduria su itin didele problema - šiluma, kurią skleidžia duomenų saugojimo serveriai. Neseniai pasaulyje pradėta naudoti serverių patalpos vėsinimui naudojant dirbtinio rūko sistemą, pasižyminčia patikimumu ir paprastu valdymu. Tai raktas duomenų saugykloms, kurioms reikia patikimo ir veiksmingo aušinimo, patikimos prevencijos nuo elektrostatinių išlydžių palaikant santykinę oro drėgmę nuo 45% iki 55%. Ypatingai mažos energijo išlaidos. PUE 1,05. Facebook duomenų centras Švedijoje tuo jau naudojasi!
 
Ypatybės:
 • Vėsinimas ortakiais.
 • Prieš atvėsintam orui patenkant į serverinę naudojami lašų atskirtuvai. 
 

Nauda:

 • Patikimas ir ekologiškai efektyvus vėsinimas
 • Elektrostatinių išlydžių kontrolė
 • Patikimas valdymas
 • Panaikinamas statinis elektrinis krūvis.

Vanens lašai yra viskas ko reikia profesionaliai drėkinimo sistemai!
bottom of page