Santykinė drėgmė
Vertinant drėkinimo poreikį, svarbu žinoti kaip keičiasi oro drėgnumas per metus. Pasirinkus, kad norima santykinė oro drėgmė siektų 50 %, vidutiniškai Europoje esant 20 C temperatūrai, kad tokią drėmgę palaikyti reikėtų patalpas drėkinti 4682 val., o sausinti 1303 val. Drėgmės poreikis per metus yra didelis, jis praktiškai rekalingas kas dieną, tam tikru paros metu arba nuolat.
Didžiojoje dalyje šiaurės Europoje, įskaitant ir Lietuvą, sauso oro problemos yra sezoniškos, paprastai susiduriama žiemos šildymo sezono metu. Karštuoju metų laiku praktiškai sauso oro nebūna, tačiau veikiantys kondicionieriai, galingi gamybos įrenginiai gali neigiamai įtakoti patalpos oro santykinę drėgmę.
Žiema, šildymo sezono metu, šaltas oras yra šildomas iki patalpos temperatūros. Vykstant tokiam procesui iš lauko patekusio oro drėgnumas žymiai sumažėja, kai kuriais atvejais siekia net mažiau nei10 % santykinės drėgmės. Šildant orą būtina drėkinti orą, kad būtų palakoma pastovi, tinkama santykinė drėgmė.
Lauke oro santykinė oro drėgmė dažnai būna pakankama, tačiau gamybinės patalpose ji labai sumažėja dėl šildymo, ventiliavimo, gamybos metu skleidžiamos šilumos procesų. Žmonėms, augalams, organinėms ir net kai kurios neorganinėms medžiagoms yra būtinos tinkamos oro sąlygos, kitu atveju gali kilti nepatogumai ir ligos. Ypač tai aktualu žiemą, kai vandens kiekis ore yra itin mažas. Mes neturime galimybių kontroliuoti lauko oro parametrų, tačiau orą, kurį naudojame patalpose, pavyzdžiui gamybos patalpose galime reguliuoti.
Aplinkos drėgmė gali labai skirtis, priklausomai nuo sezoniškumo, temperatūros skirtumų patalpose dienos ir nakties metu. Ypatingai svarbu valdyti oro drėgmės paramtrus gamybos proceso metu gaminant produkciją, kurios sudėtyje yra organinių medžiagų. Net ir nedideli oro drėgmės pokyčiai gali būti lemiamas veiksnys darbo efektyvumui, o kartu ir gamybos sąnaudų lygiui.
Darbuotojams, esantimes ypatingai sausame ore, gali kilti daug nepatogumų: išsausėti nosies ir burnos gleivinės, akys. Dėl drėgmės stokos ore išsausėja oda, po patalpas pasklinda nemažai dulkių, kurias "valgo" kvėpuodami darbuotojai, ir taip tik padidina tikimybę susirgti tam tikra alergija, o gal susilaukti ir kitokių komplikacijų, o tai tik mažina darbo efektyvumą.
Kitos problemos atsirandančios dėl drėgmės stokos:
Santykinė drėgmė ir gamyba
Bendrai.
Statinės elektros iškrovos
Papildomas patalpų valymas
Bakterijos
Neadekvatus vidaus klimatas
Medienos ir jo apdirbimo pramonė
Sausa mediena
Susitraukimai
Įtrūkimai
Dulkės
Spausdinimas ir pakavimas
Brokas
Susitraukimai
Dažni popieriaus kamščiai
Suletėjas popieriaus gamybos procesas
Vaisiai ir daržovės
Išdžiūvimas
Nevaldoma higiena
Išmetami produktai
Dulkės
Santykinė drėgmė
Santykinė oro drėgmė yra santykis tarp vandens kiekio ore ir vandens kiekio, kuris gali būti išgarinamas esant tai pačiai temperatūrai. Tai yra pagrindinis rodiklis nustatant oro drėkinimo poreikį ir vėsinimo potencialą aplinkoje. Kuo mažesnis santykinis oro drėgnumas, tuo daugiau vandens gali būti išgarinama, todėl reikės daugiau vandens pasiekti norimam drėgnumui arba bus gana ženkliai sumažinama aplinkos temperatūra.
Kontaktai
Apie mus
Kokybiškai altiekami darbai nuo projektavimo iki sistemos diegimo plečia patenkintų patenkintų klientų ratą. Siūlome vienos iš pirmaujančių pasaulyje oro drėknimo įrangos gamintojų Tecnocooling įrangą, kuri pasižymi aukšta kokybe, našumu ir patikimu veikimu. Esame įgyvendinę nemažai projektų, įgavome neįkainojamos patirties, kurią galime perteikti projektuojant naujas sistemas.
KATALOGAI
Kataloguose rasite: pritaikymo galimybės; įrangos aprašymas; paveikslėliai; principinės schemos
PASIŪLYMAS
Paruošime pasiūlymą atsižvelgę į visus faktorius, kurie įtakoja drėkinimo procesą ir atitinakantš jūsų poreikius